Yhteystiedot

Laukaan HyPe

 

Yhteydenottopuhelin

ma-ke klo 9-10 ja klo 14-15
puh. 040 485 9802


Käyntiosoite:

Laukaantie 26 (Matkahuollon kiinteistö)
PL 6
41341 Laukaa

Lääkäri Pirjo Lahtiselle ja
sairaanhoitaja Marja Riitta Putkoselle
osoitettu posti osoitteella:

Keski-Suomen seututerveyskeskus
Laukaan terveysasema
Neuvola/ HyPe
Kantolantie 12
41340 Laukaa

HyPen sähköpostiosoite:

hype@laukaa.fi

Yhteyshenkilö:

Palvelupäällikkö Anu Kaasalainen
p. 040 640 1771
anu.kaasalainen@laukaa.fi


Yhteydenottolomake







     

    Käytännön työryhmän jäsenten yhteystiedot

    Aija Riihimäki, vastaava perheohjaaja, aija.riihimaki@laukaa.fi, p. 040 8456 897
    Aino Palokangas, varhaisen tuen asiantuntija, aino.palokangas@laukaa.fi, p. 040 634 2230
    Anne-Maria Trygg-Jouttijärvi, kasvatussihteeri, anne-maria.trygg-jouttijarvi@evl.fi, p. 040 559 2027 tai 050 315 3476
    Antti Mäkelä, koulu- ja oppilaitosnuorisotyöntekijä, antti.makela@laukaa.fi, p. 050 515 51792
    Anu Kaasalainen, palvelupäällikkö, anu.kaasalainen@laukaa.fi, p. 040 640 1771
    Eeva Lassila, perheneuvolan sosiaalityöntekijä, eeva.lassila@laukaa.fi, p. 050 407 1010
    Hanna Erkkilä, varhaiserityiskasvatuksen palvelupäällikkö, hanna.erkkila@laukaa.fi, p. 040 095 1367
    Jenni Pekonen, vapaa-aikaohjaaja jenni.pekonen@laukaa.fi, p. 040 776 1381
    Kaisa Malmberg, MLL:n edustaja, kaisa.malmberg@laukaa.fi, p. 044 326 2979
    Leena Kemppainen, vastaava kuraattori, leena.kemppainen@laukaa.fi, p. 040 482 5155
    Maare Kalmari-Reina, neuvolan terveydenhoitaja, maare-kalmari.reina@seututk.fi
    Maria Kankkio, varhaiskasvatuksen johtaja, maria.kankkio@laukaa.fi, 0400 951 367
    Marja-Liisa Kauppinen, johtava sosiaalityöntekijä, marja-liisa.kauppinen@laukaa.fi, 050 438 7549
    Marja Riitta Putkonen, psykiatrinen sairaanhoitaja, marjariitta.putkonen@seututk.fi, p. 050 356 1474
    Marketta Pasanen, perheneuvolan psykologi, marketta.pasanen@laukaa.fi, p. 050 516 0914
    Merika Juvonen, etsivä nuorisotyöntekijä, merika.juvonen@laukaa.fi, p. 050 379 3751
    Merja Kangas, Perhasiainneuvottelukeskuksen perheneuvoja, merja.kangas@evl.fi, p. 040 175 8821
    Michaël Fandi, erityisnuorisotyöntekijä, michael.fandi@laukaa.fi, p. 040 358 5329
    Minna Välijärvi, etsivä nuorisotyöntekijä, minna.valijarvi@laukaa.fi, p. 040 635 0865
    Mika Janhunen, perheneuvolan psykologi, mika.janhunen@laukaa.fi, p. 050 472 2805
    Noora-Maria Honkaniemi, varhaiskasvatuksen erityisopettaja, noora-maria.honkaniemi@laukaa.fi, p. 040 662 4449
    Outi Kapustamäki, perhetyöntekijä, outi.kapustamaki@laukaa.fi, p. 040 834 5345
    Pirjo Lahtinen, perhelääkäri, yhteydenotto Seututerveyskeskuksen Laukaan vastaanoton kautta
    Päivi Puumalainen, lasten ja nuorten päihdesairaanhoitaja, paivi.puumalainen@seututk.fi, p.050 471 3009
    Reija Kehusmaa, vapaa-aikaohjaaja, reija.kehusmaa@laukaa.fi, p. 040 670 7608
    Sanna Forssell, perheohjaaja, sanna.forssell@laukaa.fi, p. 040 836 3966
    Sari Sainia, seurakunnan varhaiskasvatuksen lapsityönohjaaja, sari.sainia@evl.fi, p. 050 588 6900
    Liisa Vilen, etsivä nuorisotyöntekijä, liisa.vilen@laukaa.fi, p. 040 779 4698
    Lotta-Julia Santanen, etsivä nuorisotyöntekijä, lotta-julia.santanen@laukaa.fi, p. 040 635 1457
    Tiina Hämäläinen, kouluterveydenhoitaja, tiina.hamalainen@seututk.fi, p. 050 421 0671
    Ulla Loukkaanhuhta, koulupsykologi ulla.loukkaanhuhta@laukaa.fi, p. 050 434 3386
    Virpi Parviainen, kouluterveydenhoitaja, virpi.parviainen@seututk.fi, p. 050 3163 397